Deniz Fenerinin Aşkı

Bir Denizfeneri.. Okyanusla sonsuza dek komsu. Okyanusun mu ona daha çok ihtiyacı var yoksa deniz feneri mi okyanus için vazgeçilmez bir sevgili?
Gündüzleri deniz feneri isyanlarda… Çünkü yanı basındaki biricik sevgilisi gözlerinin önünde güneşle ihtirasla sevişmekte. Hep gece olsun ister sevgilisi ona kalsın yalnız onda bulsun gecedeki renginin güzelliğini… Denizfeneri küçücüktür okyanusa göre ama günesin aşkından daha büyüktür aşkı okyanusa…
Geceleri ise deniz feneri mutluluklar peşindedir gecenin esrarengiz sessizliğinde. Her ışık turunda çıldırır deniz feneri zevkten adeta dans eder okyanusun en uzak noktalarına uzanarak. Daha gerçektir deniz feneri gece sadece o ve okyanus vardır sinirli görüş gizliliğinde.
Gündüzleri deniz feneri bir hiçtir bütün aldatmalara şahit olarak. Güneş ise gece olunca bu hissi göremez.. Gece deniz feneri ile okyanusun aşkının dans edişine güneş şahitlik yapmaz..
Gün bitiminde ve başlangıcında teslim ederler sevgili okyanuslarını birbirlerine güneş ve deniz feneri.
Günesin okyanusla arasına giren bir engel vardır kimi zaman bu işkencedir güneşi küçülten. Bulutlardır bu hain gündüz askında güneşe okyanusu göstermeyen. Güneş ise tüm gücüyle savaşır okyanusa ulaşmak için. O kadar yaklaşır ki bulutlara bulutlar yoğunlaşır yoğunlaşır ve gökyüzü ağlamaya baslar okyanus hasretinden hesapsızca titrer.
Okyanus bütün damlaları özlemle kucaklar her damla onu güneşine daha çok yaklaştırmaktadır. Gökyüzü ağlar ağlar ta ki son damlası bitene kadar. Okyanus damlalarla büyür büyür büyüklüğüne daha hacim katarak askının sevgi damlalarıyla. Bilmezdi okyanus her yağmurla sevgisini ona iletmek isteyen bir güneşinin olduğunu. Her yağmur yağdığında okyanus kızar güneşine gündüz onu terk ettiğini düşünür hırçınlaşır dalgalanır öfkesinden bilemez güneşinin ona ulaşmak için savaştığını.
İntikamını deniz fenerinden alır okyanus onun neden gündüz sevgilisi olmadığını defalarca kamçılayarak sorar deniz fenerine. Dalgalarını büyütür cevap alamayınca deniz fenerinden.. Denizfeneri onu teselli edemez çünkü o sadece gece vardır gerçek gecededir onun için. Ağlayamaz deniz feneri ağlamayı deliler gibi istemede gözyaşları yoktur ulaşmak istemede ulaşamaz gündüz sevgilisine. Çaresizdir deniz feneri sadece bir dilek geçirir içinden rüzgarâ yalvarır “bulutları kaçır buradan” diye günesin çıkması sevgilisine sevgi dolu ışıklarını göndermesini diler.
Okyanusunun mutluluğunu ister hesapsızca… Çünkü tek mutluluğu budur deniz fenerinin. Ağlayamaz gündüz ona ulaşamaz konuşamaz hislerini okyanusuna. Her okyanusun sahilinde bir deniz feneri vardır. Her gece deniz fenerleri gemilere okyanusa olan aşkını haykirirlar ümitsizce yarınlarını hiç düşlemeden… Ve her gece hikayelerini anlatmak için gemileri beklerler sonsuz gecelerde…

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s